III edycja Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Baner konkursowy Baner konkursowy Wojewódzki Osrodek Kultury w Lublinie
Opublikowane w Wiadomości

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Upowszechnianie tradycji Świątecznych i przekazywanie o nich wiedzy, to piękny sposób na integrację międzypokoleniową oraz ocalenie od zapomnienia tego, co najpiękniejsze w naszej kulturze. Dlatego pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszego regionu – dzieci i młodzież szkolną, członkinie kół gospodyń wiejskich, twórców ludowych, artystów plastyków – do udziału w III Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Poseł do Parlamentu Europejskiego - Pani Beata Mazurek.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 14 lutego 2022 roku i trwa do 11 marca 2022 roku. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 2 kwietnia 2022 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Zwracamy się do Państwa z prośbą o współpracę w rozpropagowaniu Konkursu wśród społeczności z Państwa terenu i pomoc gminom w zakresie transportu prac.

Regulamin konkursu znajduje się poniżej.

Zachęcamy do uczestnictwa.

Ostatnio modyfikowany środa, 16 luty 2022 10:55
Pobrane elementy:

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty