Konkurs na „Najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną”

Plakat informujący o konkursie Plakat informujący o konkursie ROK
Opublikowane w Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Najpiękniejsza palma i pisanka wielkanocna”. Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy składać w Radzyńskim Ośrodku Kultury do 25 marca 2022 r.

- Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Ponadto organizatorzy chcą rozwijać wrażliwość estetyczną i kreatywność dzieci i młodzieży, rozwijać i kształtować wyobraźnię plastyczną oraz zdolności manualne a także stworzyć dzieciom i młodzieży możliwość prezentacji własnych dokonań twórczych - powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych z klas I-IV oraz V-VIII. Palmy i pisanki muszą być oryginalne, wykonane specjalnie na potrzeby konkursu.

Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatora biorąc pod uwagę wyrazistość przekazu, pomysłowość, estetykę wykonania palm i pisanek wielkanocnych oraz ich oryginalność. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 31 marca 2022 r. (czwartek) w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury o godz. 18.00. Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.

Plakat informujący o konkursie

Ostatnio modyfikowany czwartek, 10 marzec 2022 10:10

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…