Podpisanie współpracy ROK między ośrodkami kultury z Kazimierza Dolnego i Lublina oraz inauguracja wystawy!

Osoba oglądająca wystawę Osoba oglądająca wystawę fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

21 marca br. w murach Oranżerii odbyło się podpisanie umowy o współpracy Radzyńskiego Ośrodka Kultury z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki oraz Centrum Kultury w Lublinie. Dzięki temu ośrodki między innymi będą mogli korzystać ze swoich wystaw, wymieniać się artystami i wspólnie organizować szereg różnych inicjatyw.

Chwilę po tym wydarzeniu rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy „Warszawska - niezwykłe zdjęcia”, która została ustawiona na placu Ignacego Potockiego w Radzyniu Podlaskim. Na zaprezentowanych zdjęciach umieszczonych na Placu I. Potockiego mogliśmy podziwiać monochromatyczne fotografie ulicy Warszawskiej z XX wieku.

W uroczystości brali udział: Starosta Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem, Burmistrz Jerzy Rębek, Dyrektor ROK Robert Mazurek, Dyrektor KOKPiT Maks Skrzeczkowski oraz Prezes Fundacji Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE w Warszawie Jerzy Lużyński.

Jak czytamy w dokumencie, celem podpisanego porozumienia jest potwierdzeniem woli podjęcia partnerstwa przez:

• kreowanie organizacyjnych, finansowych i merytorycznych podstaw do  wspólnej działalności kulturalnej w szczególności w: Radzyniu Podlaskim, Warszawie, Kazimierzu Dolnym i Lublinie, z perspektywą rozwijania wspólnych działań w kraju i za granicą,
  • tworzenie okazji do współdziałania osób i instytucji zajmujących się kulturą,
  • rozwijanie sieci współpracy instytucji, organizacji i osób prywatnych, zajmujących się działalnością kulturalną,
  • budowanie podstaw dla zintegrowanych działań z zakresu kultury na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym,
  • identyfikowanie lokalnych potencjałów, których wykorzystanie wzmacnia działalność kulturalną w „Małych Ojczyznach” oraz stwarza możliwości szeroko pojętej wymiany kulturalnej,
  • rozpoznawania i pokonywania przeszkód oraz barier dla rozwijania kultury.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 24 marzec 2022 08:50

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do!

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juni…

20 Maj 2022 Powiat wspiera

Noc Muzeów 2022 w Woli Osowińskiej