Uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji i Nauki uczniom ZSP

Wspóln Wspóln ZSP
Opublikowane w Oświata

4 i 5 kwietnia 2022 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.

Dyplomem Stypendium Ministra Edukacji i Nauki został nagrodzony absolwent Technikum Ekonomicznego Krzysztof Kalenik. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uhonorował stypendium 26 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2020/2021.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022 otrzymało w sumie 434 uczniów szkół z województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Kornelia Rosińska uczennica klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno-politechnicznym, Anna Sobieszek uczennica klasy trzeciej pięcioletniego Technikum Budowlanego oraz Jakub Filip Wołodko uczeń klasy czwartej czteroletniego Technikum Informatycznego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do!

Zobacz XXIX Mistrzostwa Polski Juni…

20 Maj 2022 Powiat wspiera

Noc Muzeów 2022 w Woli Osowińskiej