Projekt termomodernizacyjny zakończony!

Budynek Starostwa po termomodernizacji Budynek Starostwa po termomodernizacji fot. Michał Maliszewski

Powiat Radzyński zakończył realizację projektu pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Radzyńskiego”. Dofinansowanie pochodziło z Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego RPO WL na lata 2014-2020. Projekt był realizowany w okresie od 09.03.2016 r. do 31.03.2022 r.

Zrealizowano prace budowlane związane z głęboką termomodernizacją w następujących budynkach:

1. Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, pl. I. Potockiego 1;
  2. Szkoła i internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ul. Sitkowskiego 1b;
  3. Internat Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, ul. Traugutta 6;

Wartość ogółem projektu to około 4mln zł. Kwota dofinansowania to ponad 2.5 mln zł.

Celem głównym projektu było zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Radzyńskiego oraz ochrona i poprawa środowiska naturalnego poprzez głęboką termomodernizację wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii opartą o system monitorowania i zarządzania energią.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 07 grudzień 2023 06:57

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa