Linia kolejowa Łuków - Lublin zostanie zelektryfikowana!

Inwestycje kolejowe - województwo lubelskie Inwestycje kolejowe - województwo lubelskie gov.pl
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
(1 Głos)

Świetna wiadomość dotarła do nas wczoraj (20 kwietnia 2022 r.) z Janowa Lubelskiego. Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki w towarzystwie Wicepremiera RP Jacka Sasina i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka ogłosili rozstrzygnięcie programu „Kolej Plus”, w którym znalazł się projekt elektryfikacji linii kolejowej nr 30 Łuków-Lublin.

Dla powiatu radzyńskiego to 107 kilometrów zrewitalizowanej i zelektryfikowanej linii kolejowej, dzięki której mieszkańcy będą mogli udać się w podróż elektrycznymi pociągami oraz szynobusami. Jak poinformował Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk: - Zrealizowane zostaną 34 projekty (wśród nich jest 5 z województwa lubelskiego), których wartość to 11 mld zł, a prace obejmą łącznie 1203 km linii kolejowych.

Poznajmy projekty z naszego województwa:

Lista projektów - województwo lubelskie

Kliknij, by poznać listę zakwalifikowanych projektów z całego kraju.

Inwestycje kolejowe zostaną sfinansowane w 85% przez budżet państwa, natomiast pozostałe 15% pokryją samorządy. Pierwsze przetargi zostaną ogłoszone pod koniec 2022 roku. Planowana realizacja programu to 2028 rok.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 21 kwiecień 2022 11:38