Pożegnanie Absolwentów I LO w Radzyniu Podlaskim

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata

29 kwietnia br. odbyło się pożegnanie Absolwentów w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Dyrektor I LO Ewa Grodzka powitała zaproszonych gości: Roberta Gmitruczuka – Wicewojewodę Lubelskiego, Szczepana Niebrzegowskiego – Starostę Radzyńskiego, ks. Krzysztofa Pawelca – Proboszcza Parafii Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim, Roberta Mazurka – Przewodniczącego Rady Powiatu Radzyńskiego, Janusza Chmielarza - Przewodniczącego Rady Rodziców oraz bohaterów tego dnia, tegorocznych maturzystów, absolwentów I LO.

- Czas tak szybko płynie. Dopiero co zaczynaliście naukę w liceum a dzisiaj już kończycie. Czy przypominacie sobie Wasze pierwsze chwile w naszym liceum? To było naprawdę tak niedawno. Jakby wczoraj. Na początku czuliście się trochę niepewni, zagubieni, ale szybko odnaleźliście tutaj swoje miejsce. Staliśmy się jedną wielką szkolną rodziną. Tymczasem minęły trzy lata i właśnie przychodzi chwila pożegnania. Jakie były lata Waszego pobytu w naszej szkole? Przypomnę, że były to lata wyjątkowo trudne, naznaczone pandemią koronawirusa. Niestety były to lata izolacji społecznej a przez to także mniejszej aktywności nie tylko naszej szkoły w zakresie współpracy międzynarodowej, krajoznawczo – turystycznej, organizowanych akcji i uroczystości. Policzyłam, że łącznie na 28 miesięcy, które powinniście w ciągu trzech lat Waszej nauki w liceum spędzić w szkole, realnie, stacjonarnie było to zaledwie 16 miesięcy a 12 na nauczaniu zdalnym – mówiła Dyrektor.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być tutaj z Wami, bo takie wyniki, które przedstawiła pani dyrektor to naprawdę nie w każdej szkole w Polsce są dzisiaj przedstawiane. Sukcesy nie przychodzą znikąd. One wymagają dużej pracy, ale także współpracy. Ta atmosfera, która cechuje tę szkołę sprawia, że te osiągnięcia są. Wychodząc z tej szkoły jesteście bardzo dobrze przygotowani, możecie studiować w najlepszych uczelniach Polski i Europy. Chciałbym pogratulować gronu pedagogicznemu oraz podziękować Wam droga młodzieży – powiedział Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Podczas uroczystości ukończenia szkoły świadectwo z wyróżnieniem otrzymali:

L.p.

Średnia wszystkich ocen końcowych