Festiwal Ognia i Miecza

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Walki gladiatorów i rycerzy, pokazy fechtunku i woltyżerki. Inscenizacje XVII-sto wiecznych walk z Kozakami Chmielnickiego i ze Szwedami oraz awantury w karczmie. Ponadto pokazy artyleryjskie i sokolnicze. Te atrakcje oferował turystom w pierwszy weekend września Palazzo in Fortezza w Czemiernikach.

W Festiwalu Ognia i Miecza zorganizowanym przez Fundację Monumentis i Bioenergię w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, wzięło udział ponad 8o rekonstruktorów m.in. ze Stowarzyszenia na rzecz popularyzacji kultury antycznej „Hellas et Roma” z Lublina, Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej z Krakowa, Korpusu Artylerii Najemnej ze Stanowic czy Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki. Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim sfinansowało pokazy woltyżerki oraz pokazy artyleryjskie.

Turyści mogli zwiedzać obozowiska rekonstruktorów oraz skorzystać z torów łuczniczych i nauki strzelania z łuku tradycyjnego. Do dyspozycji widzów były promocyjne (Radzyńskiej Krainy Serdeczności oraz Lubelskiego) i stoiska handlowe. Sobotni wieczór zwieńczył widowiskowy ogólnopolski konkurs teatrów ognia.

Uczestnicy Festiwalu Ognia i Miecza

Stoisko Radzyńskiej Krainy Serdeczności