Mistrzowie mechaniki z radzyńskiej samochodówki

Opublikowane w Oświata
Czytaj 496 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Adrian Maliszewski i Bartłomiej Szczygieł, uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych, zwyciężyli w Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników.

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych, jak co roku zakwalifikowali się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Aż 4 drużyny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II dostało się do finałów w kliku kategoriach. Eliminacje zostały przeprowadzone online. Wzięło w nich udział ponad 3300 drużyn z całej Polski. Finały odbyły się podczas Motoryzacyjnych Targów Motor Show w Poznaniu podczas, których uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. Pozostałe drużyny w wielkim finale zajęły następujące miejsca:

• 18 miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022 zdobyli: Karolina Świder i Dawid Latoch z 4 klasy technikum
  • 21 miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022 i 28 miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Pojazdów Ciężarowych 2022 zdobyli: Karol Skowron i Kamil Tryc z 2 klasy technikum
  • 12 miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Motocyklowych 2022 zdobyli: Dawid Musiatowicz i Przemysław Cybulak z 3 klasy technikum.

Ponadto w 28 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej nasza szkoła w rankingu szkół samochodowych zajęła 3 miejsce w Polsce. Tak wysokie miejsce to zasługa uczniów technikum pojazdów samochodowych, którzy poradzili sobie bardzo dobrze z testem teoretycznym. Najlepszy wynik z jednej z konkurencji dotyczącej układu klimatyzacji uzyskał Łukasz Listosz z klasy 2.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych.