Radzyński dzień z Tony Halikiem

Mirosław Wlekły Mirosław Wlekły ROK
Opublikowane w Powiat wspiera

„Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie z Mirosławem Wlekłym – autorem bestselerowej książki „Tu byłem. Tony Halik”, na podstawie której powstał film dokumentalny w reżyserii Marcina Borchardta, a także książek dla dzieci „Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki”. 31 maja, o godz. 10.00 reporter poprowadzi w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Armii Krajowej 5) warsztaty dla dzieci, natomiast o 18.00, w sali kameralnej ROK (ul. Jana Pawła II 4) odbędzie się projekcja filmu o Tony Haliku. Wstęp wolny.

Sto lat temu urodził się chłopiec, który marzył o tym, by zostać Indianinem. W szkole nikt nie traktował jego planów poważnie. Tymczasem wiele lat później dotarł on do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w niebezpieczną podróż do serca tropikalnego lasu w Brazylii. Był przekonany, że dotrze do Indian i że stanie się jednym z nich. Czy mu się to udało? Na to pytanie odpowiedź uzyskają uczestnicy warsztatów „Przygoda dzika Toniego Halika” z Mirosławem Wlekłym. Zaadresowane są one do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy będą mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę z jednym z najsłynniejszych polskich podróżników. Zapisy na warsztaty, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przyjmowane są pod nr tel. 606-234-320.

Film „Tony Halik. Tu byłem” w reżyserii Marcina Borchardta zabierze wszystkich w podróż śladami jednego z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Produkcja jest obejmującą pół wieku dokumentalną epopeją, precyzyjnie zrekonstruowaną z unikalnych i nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych, nakręconych przez Halika podczas niezliczonych podróży po całym świecie. Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił, co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoło na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru. Projekcję filmu poprzedzi krótka rozmowa z Mirosławem Wlekłym.

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia są: firma drGerard, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął ogólnopolski miesięcznik „Poznaj Świat”, portal Kocham Radzyń Podlaski, Telewizja Radzyń, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń oraz Informator Powiatowy. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na http://www.podroznik-radzyn.pl/podroznicy/159-miroslaw-wlekly.html

Ostatnio modyfikowany środa, 25 maj 2022 11:02

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…