Sześć medali Mistrzostw Polski dla Radzynia!

Zawodnicy na podium Zawodnicy na podium Łukasz Ciężki
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 512 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

27-29.05.2022 r. Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do wraz z Polskim Związkiem Taekwon-do zorganizowało XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Zawody odbyły się na hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim i zgromadziły bardzo dużą liczbę uczestników - 363 zawodników, 32 sędziów, 59 trenerów z 51 klubów.

Radzyński klub reprezentowało 15 wychowanków którzy wywalczyli, aż 6 medali Mistrzostw Polski:

- Alina Kaznadziej srebrny medal w walkach do 60 kg oraz brązowy w technikach specjalnych

- Michał Cieślak dwa brązowe medale w walkach do 70 kg oraz w układach stopni mistrzowskich

- Julia Syta srebro w walkach do 42 kg

- Maciej Jaszczuk brąz w walkach do 64 kg

Dzięki bardzo dobremu startowi wszystkich zawodników, sporej ilości wygranych pojedynków Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do zajęło bardzo wysokie 4 miejsce w gronie 51 klubów w Polsce.

Puchary Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego dla trzech najlepszych klubów powędrowały do:

1. Miński Klub Sportowy Taekwon-do Mińsk Mazowiecki

2. Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do

3. Krakowska Akademia Taekwon-do

Mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego oraz Burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka.

Poza strefą medalową znaleźli się: Marta Wysokińska, Marcel Wilczyński, Oliwia Frankiewicz, Amelia Syta, Bartosz Rzewuski, Bartosz Jurkiewicz, Nikodem Boreta, Rafał Prokopiuk, Weronika Krasucka, Sylwia Kowalczyk, Aleksandra Pietrzycka.