Obchody 100-lecia OSP we Wrzosowie

Strażacy Strażacy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Za nami obchody 100-lecia najstarszej jednostki OSP na terenie gminy Borki. Wydarzenie odbyło się 18 czerwca br. Licznie zebrane osoby uczestniczyły w Mszy Świętej polowej odprawionej przez ks. Kazimierza Dudka na stadionie we Wrzosowie. Homilię wygłosił Powiatowy Kapelan Strażaków ks. Henryk Och.

Po liturgii zebrani przemaszerowali pod budynek remizy OSP Wrzosów. W dalszej części wydarzenia złożono meldunek na ręce Wicewojewody Lubelskiego, odśpiewano hymn narodowy przy wciąganiu flagi na maszt oraz odczytano rys historyczny tutejszej jednostki. Na uroczystość stawiły się poczty sztandarowe z: Bork, Sitna, Starej Wsi i Woli Osowińskiej.

- Bardzo się cieszę, że mogę brać udział w tak pięknej uroczystości. Jako Starosta jestem bardzo dumny i chciałbym w imieniu władz Powiatu Radzyńskiego pogratulować tego przepięknego jubileuszu. 100-lecie straży to taki moment, w którym należy oddać szacunek wszystkim, którzy tę straż tworzyli. Dzisiejsi druhowie są często ich potomkami. Teraz oddajemy im wszystkim hołd – mówił Starosta Radzyński wręczając okolicznościowy dyplom gratulacyjny.

W wydarzeniu uczestniczyli: Wicewojewoda Robert Gmitruczuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Ireneusz Demianiuk, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Dariusz Niedziela, druhowie strażacy oraz mieszkańcy Wrzosowa.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:16

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy