Biała Niedziela 2022 w Radzyniu Podlaskim

Zdjęcie grupowe Zdjęcie grupowe Anna Wasak
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 213 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

26 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się Biała Niedziela zorganizowana przez Powiat Radzyński we współpracy z Miastem Radzyń Podlaski. Na pacjentów czekało 10 lekarzy różnych specjalności z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Kilkaset wizyt i setki wykonanych badań świadczą o potrzebie i oczekiwaniach mieszkańców miasta i powiatu. 

W założeniu każdy lekarz miał przyjąć 25 pacjentów, w praktyce wizyt było więcej, często ponad 30. Rejestracja rozpoczęła się o godz. 9.00, a już o godzinie 10:00 większość kart pacjenta zostało rozdanych. Na mieszkańców Radzynia i powiatu czekali specjaliści: kardiolog (2 lekarzy), dermatolog, ortopeda, neurolog, ginekolog, geriatra, chirurg urolog, laryngolog i pulmonolog. Można było również wykonać bezpłatne badania słuchu, kości w kierunku osteoporozy, wykonać spirometrię i cytologię.

- Niedziela nie była stracona. Pacjenci przychodzą z konkretnymi problemami zdrowotnymi, mają świadomość, że badania profilaktyczne dużo dają – podsumowuje koordynatorka akcji Jadwiga Soćko i dodaje, że osoby, u których stwierdzono choroby wymagające kontynuowania leczenia i które wyrażą taką zgodę, będą leczone w Klinicznym Szpitalu Wojskowym w Lublinie.

Lekarze z I Wojewódzkiego Szpitala Wojskowego w Lublinie od prawie 20 lat jeżdżą na Białe Niedziele do różnych miejscowości na terenie województwa lubelskiego. Z okazji do bezpłatnych konsultacji u specjalistów i badań – bez konieczności wielomiesięcznych oczekiwań - korzysta wiele osób. - Dzięki szybkiej interwencji w przypadku stwierdzenia nowotworów udało się uratować zdrowie i życie wielu osób – mówi Jadwiga Soćko.

Akcja organizowana jest w I LO, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. Tym razem wśród przyjezdnych lekarzy specjalistów znalazła się Agata Tomczyk - absolwentka szkoły.

Biała Niedziela została sfinansowana w równym stopniu przez Starostwo Powiatowe i Miasto. Z ramienia organizatorów dyżur w tym dniu pełnili pracownicy Starostwa Powiatowego (Agata Pasek), podległego mu I LO (dyrektor Ewa Grodzka, wicedyrektor Mirosław Juszczyński, Beata Fijałek) i Urzędu Miasta (Monika Leszak i Stanisław Wachnik).

Fot. Anna Wasak, Urząd Miasta 

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 27 czerwiec 2022 14:20

Najczęściej czytane

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru T…

11 Sie 2022 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu