Międzynarodowy Dzień Inwalidów Powiatu Radzyńskiego 2022

Starosta przemawiający do zebranych osób Starosta przemawiający do zebranych osób fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Radzyniu Podlaskim odbyło się 26 czerwca w Domu Ludowym w Sitnie. Gośćmi spotkania byli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Prezes Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Ostapowicz, a także Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Lublinie Wiesława Bieniek.

Na wydarzenie przybyły delegacje kół emerytów i rencistów oraz klubów seniora z terenu powiatu radzyńskiego. Po przywitaniu zebranych oraz przybliżeniu historii Światowego Dnia Inwalidy Przewodniczący Kazimierz Zdziebłowski uhonorował dyplomami osoby, które wyróżniły się w działaniu na rzecz stowarzyszeń senioralnych. Do odebrania dyplomów zaproszeni zostali: Halina Opałka, Ewa Hetman, Jerzy Beń, Krzysztof Wołowik oraz Grzegorz Soszka.

- Pozdrawiam Państwa w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Radzyńskiego – rozpoczął wypowiedź Szczepan Niebrzegowski. – Cieszę się z tak pięknej frekwencji i wspaniałej organizacji. Chciałbym zapewnić, że we wszelkich sprawach, które dotyczą seniorów, a które zgodnie z prawem Powiat Radzyński może wesprzeć to możecie na nas liczyć –oznajmił Starosta Radzyński.

Święto ustanowione zostało przez Międzynarodową Organizację Pracy dla uczczenia 262 ofiar katastrofy górniczej, która wydarzyła się 8 sierpnia 1956  roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii. Dni Inwalidów organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Ostatnio modyfikowany środa, 29 czerwiec 2022 05:42

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa