Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Radzyńskiego – jednogłośnie za!

Głosowanie podczas obrad Głosowanie podczas obrad fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

28 czerwca 2022 r. na XLVIII sesji Rady Powiatu Radzyńskiego radni debatowali na temat Raportu o stanie Powiatu za 2021 r. Kolejnym z punktów obrad było głosowanie nad uchwałą o udzielenie wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu.

Kolejny raz Członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego uzyskali jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium. W sesji uczestniczyło 18 radnych. Nieobecny był usprawiedliwiony Jarosław Ejsmont.

Wyniki głosowania

- Chciałbym serdecznie podziękować całej Radzie Powiatu, Zarządowi Powiatu Radzyńskiego za ogrom bardzo intensywnej pracy. Chcę również podziękować na ręce Skarbnika Marka Blicharza wszystkim pracownikom Wydziału Finansowego za sprawną pracę oraz wszystkim kierownikom jednostek i wydziałów, bo uważam, że realizacja budżetu powiatu to jest wspólna praca wielu ludzi. Myślę, że efekt końcowy jest dowodem na  tę dobrą współpracę. Szczególnie dziękuję osobom obarczonym opiekowaniem się inwestycjami powiatowymi, ponieważ tamte działania były bardzo dynamiczne. Mówiąc o inwestycjach i działaniach nie mogę nie wspomnieć o współpracy samorządu powiatowego z innymi samorządami z terenu powiatu. Kolejny raz chciałbym serdecznie podziękować za tę współpracę Radzie Miasta, Burmistrzowi, radom wszystkim gmin i Wójtom, bo ogrom inwestycji jakie udało się zrealizować brał się między innymi stąd, że stosujemy bardzo precyzyjne zasady 50 na 50. Na koniec chcę podziękować władzom naszego kraju, bo uważam, że bez programów rządowych ilość inwestycji w Powiecie Radzyńskim byłaby niewielkim procentem spośród tych, które wykonujemy. Dziękuję za ten kredyt zaufania, który chciałbym spłacić ciężką pracą. Wszystkie ręce na pokład i działamy dalej – mówił Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski po rozstrzygnięciu głosowania.

Starosta podczas obrad

Więcej z kategorii: 70-lecie OSP w Ostrówkach »