Poznajmy Prymusów roku 2022

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski postanowił przyznać wyróżnienia w formie statuetki „Prymus” oraz nagrody finansowej w wysokości 1000 zł trzem uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński, za ich wybitne osiągniecia w nauce.

Wyróżnieni uczniowie uzyskali wzorowe oceny z zachowania i wysoką średnią ocen za rok szkolny 2021/2022, zostali laureatami lub finalistami olimpiad oraz konkursów przedmiotowych, swoimi osiągnięciami promowali szkołę i powiat w regionie, województwie i kraju, a także wyróżniali się szczególnymi osiągnięciami w pracy na rzecz środowiska lokalnego oraz działalnością w pracy charytatywnej.

Nagrodzonymi uczniami są:

Wojciech Kukiełka – uczeń klasy 3B o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, wyróżnienie Prymus otrzymuje po raz drugi.

OSIĄGNIĘCIA:

Laureat LXXI (71) Olimpiady Fizycznej.

Laureat I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

Laureat II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

3 miejsce w Polsce i tytuł HIPERONA Ω w Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko 2021”.

1 miejsce w Polsce i tytuł HIPERONA Ω w Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko 2022”.

Laureat 1 miejsca w konkursie fizycznym „Rok przed maturą” na UMCS w Lublinie.

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

Rodzice: Państwo Aleksandra i Wiesław Kukiełkowie

Adrian Maliszewski – tegoroczny absolwent technikum w zawodzie - technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, wyróżnienie Prymus otrzymuje po raz trzeci.

OSIĄGNIĘCIA:

Adrian zajął I miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii Młody Mechanik Poznań 2022 oraz 3 miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Young Car Mechanic Warszawa 2022, uzyskał także 7 miejsce w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii iElektromobilni oraz 9 miejsce w kraju w kategorii Młody Mechanik Poznań 2021. W roku szkolnym 2021/2022 uzyskał wysoką średnia ocen 5,17 oraz wzorową ocenę z zachowania. Adrian pełnił funkcję przewodniczącego samorządu klasowego, angażował się w liczne akcje charytatywne, spotkania online grup motoryzacyjnych prezentując zawód mechanika pojazdów samochodowych. Udział w licznych konkursach i zajmowane w nich wysokie wyniki przyczyniły się do promocji szkoły, miasta i powiatu.

rodzice: Państwo Marlena i Krzysztof Maliszewscy,

Rafał Bącik – uczeń klasy 3 Technikum im. Wincentego Witosa w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej w zawodzie technik informatyk, wyróżnienie Prymus otrzymuje po raz drugi.

OSIĄGNIĘCIA:

Jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, zajął także I miejsce w konkursie „Ścieżka Informatyka”. W związku z kształconymi zawodami w szkole jako przewodniczący promuje bezpieczeństwo zarówno w Internecie jak i w gospodarstwie rolnym. Potwierdzeniem tego jest uczestnictwo w działaniach z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu oraz konkursie rejonowym organizowanym przez KRUS „Zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”, w którym zajął II miejsce. Pełniąc funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego współorganizuje życie szkoły, charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą i przykładnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym, jest członkiem Stowarzyszenia „Przyjaciele Szkoły”, którego celem jest wyrównywanie szans życia dzieci i młodzieży ZPO i ZSR w Woli Osowińskiej. Aktywnie uczestniczył w ,,Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa lubelskiego”, brał czynny udział w Gminnym Forum Samorządów podczas którego angażował się w warsztatach dotyczących wizji rozwoju Gminy, współorganizował zbiórkę odzieży i żywności dla uchodźców oraz przygotował słodką niedzielę „Solidarni z Ukrainą”. Jako uczeń technikum informatycznego wykazuje bardzo duże zainteresowanie nauką i posiada wysokie kompetencje z wielu przedmiotów zawodowych o czym świadczy wysoka średnia ocen z przedmiotów informatycznych w roku szkolnym 2021/22 to 5,11. Rafał jest także Stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Rodzice: Państwo Anna i Krzysztof Bącikowie

Gratulujemy!