Powiadomienie o zatrudnieniu obywatela Ukrainy

Informacja Informacja pixabay.com
Opublikowane w Pomoc dla uchodźców

Powiatowy Urząd Pracy przypomina, iż pracodawcy którzy zatrudnili obywatela Ukrainy p  wybuchu wojny, mogą złożyć powiadomienie do PUP za pośrednictwem portalu praca.gov.pl, tylko do 14 lipca 2022 r. (jeśli nie zrobili tego wcześniej). Jest to tzw. ,,zaległe powiadomienie’’. Brak takiego powiadomienia spowoduje, że praca będzie uznana ze nielegalną.

Obowiązek składania powiadomienia w ciągu 14 dniu od powierzenia pracy cudzoziemcowi dotyczy każdego pracodawcy, który zatrudnił obywatela Ukrainy.

Podstawa prawna: art. 10 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383)

Ostatnio modyfikowany czwartek, 07 lipiec 2022 09:27

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…