Piknik Lotniczy w Gminie Borki

Trzy samoloty Trzy samoloty GOKiS Borki
Opublikowane w Powiat wspiera

10 lipca 1904 roku w Woli Osowińskiej przyszedł na świat Zdzisław Krasnodębski ps. „Król”  – pułkownik dyplomowany pilot Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, twórca i dowódca 303 Dywizjonu Myśliwskiego. Z tej okazji w naszej gminie z inicjatywy wójta Radosława Sałaty, 9 lipca br. odbył się pierwszy KRÓLewski Piknik Lotniczy.

Do Woli Osowińskiej przyjechały tysiące osób, aby podziwiać akrobacje w wykonaniu m.in. pilotów akrobacyjnych Artura Kielaka i Łukasza Czepieli, czy też grup Firebirds oraz Celfast. Jedną z niezapowiadanych atrakcji był przelot F18. Akrobacjom przyglądali się również: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, wójtowie ościennych gmin, mieszkańcy powiatu radzyńskiego oraz miłośnicy lotnictwa. Po pokazach goście mieli możliwość przelotu śmigłowcem.

Ostatnio modyfikowany środa, 13 lipiec 2022 10:44

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy