Starosta Radzyński wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

Starosta Radzyński z KGW z Wólki Zdunkówki Starosta Radzyński z KGW z Wólki Zdunkówki fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

W piątek, 15 lipca br. na Placu Wolności w Parczewie odbył się Jarmark Jagielloński połączony z pierwszym etapem siódmej edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich „Bitwa Regionów”. Z naszego powiatu w szranki z innymi kołami stanęły delegacje KGW z: Bełcząca, Bezwoli i Wólki Zdunkówki, którym kibicował Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Impreza ta obfitowała w szereg atrakcji, w tym występy zespołów ludowych, animacje, pokazy Straży Pożarnej, konkursy tematyczne, warsztaty rękodzielnicze, a także znakomite potrawy ukazujące bogactwo kulinarne każdego regionu.

Do zadań konkursowych, z jakimi musiały się zmierzyć panie z KGW było przygotowanie i zaprezentowanie tradycyjnych potraw regionalnych, charakterystycznych dla regionu ich działania. Komisja konkursowa oceniła potrawy i przyznała im odpowiednią punktację. W ten sposób Koła Gospodyń Wiejskich zajęły miejsca w rankingu wojewódzkim. Naszym KGW niestety nie udało się uplasować w czołówce to jednak przywieźliśmy do naszego powiatu jedno wyróżnienie.

Organizatorem wydarzenia oraz konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 18 lipiec 2022 13:18

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy