Nie ryzykuj - zamontuj czujkę tlenku węgla

Grafika - upały Grafika - upały PPSP w Radzyniu Podlaskim
Opublikowane w Wiadomości

Informujemy, że panujące na zewnątrz wysokie temperatury powietrza mogą być przyczyną emisji tlenku węgla w mieszkaniach i domach. W dniach, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest bardzo wysoka, nagrzewają się dachy, kominy i przewody wentylacyjne. Gromadzi się w nich ciepłe powietrze, co skutkuje powstaniem w przewodach tzw. poduszki powietrznej, czyli braku ciągu. W skutek powyższego spaliny przedostają się do pomieszczeń mieszkalnych.

Stanowi to duże zagrożenie dla zdrowia i życia. W czerwcu i lipcu na terenie woj. lubelskiego PSP odnotowała 42 interwencje związane z emisją tlenku węgla w mieszkaniach. W interwencjach tych nie było osób poszkodowanych. Większość zdarzeń dotycząca zatruć tlenkiem węgla była zgłoszona do PSP po uruchomieniu się czujki tlenku węgla zainstalowanej w budynku.

Zachęcamy więc po raz kolejny do wyposażania swoich domostw w takie czujki – to może uratować życie!

Ostatnio modyfikowany piątek, 29 lipiec 2022 07:03

Ukraińskie spotkanie w Radzyniu

12 Sie 2022 Powiat wspiera

Piknik Integracyjny Ósmego Koloru Tęczy