Bieg Dywizjonu 303 w Starej Wsi

Zawodnicy ruszyli Zawodnicy ruszyli fot. GOKiS
Opublikowane w Powiat wspiera

17 lipca 2022 roku w Starej Wsi odbył się VI Bieg Pamięci Dywizjonu 303. O godzinie 9:00 otwarte zostało Biuro Zawodów gdzie uczestnicy zgłaszali się po odbiór przygotowanych pakietów startowych oraz koszulek.

Przed godziną 11:00 festyn sportowo-rekreacyjny został oficjalnie otwarty przez Wójta Gminy Borki Radosława Sałatę oraz Starostę Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, a po uroczystym rozpoczęciu dorośli uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce.

Zawodnicy brali udział w biegach m.in. na 3.303 i 1.303 m czy marszu Nordic Walking na 5.303 m. Po konkurencjach dorosłych nadszedł czas na dzieci, które po rozgrzewce biegały na 100, 400 oraz 600 m. Każdy uczestnik po ukończonym biegu otrzymał na mecie medal za uczestnictwo.

Na zakończenie Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województw Lubelskiego w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk, Prezes Stowarzyszenia Nasza Wspólna Sprawa Stara Wieś Wojciech Sikora oraz Wicestarosta Radzyński Michał Zając uroczyście wręczyli puchary i dyplomy a następnie z pomocą prowadzącego Michała Nowackiego rozlosowali numery dzieci, które otrzymały słoiczki z miodami ufundowane przez pasiekę OliDarka ze Starej Wsi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego. Powiat Radzyński wsparł wydarzenie kwotą 3 tysiące złotych.

Bieg na 3,303 km – wyniki zawodów

Bieg na 11,303 km – wyniki zawodów

NW na 5,303 km – wyniki zawodów

GOKiS Borki