Dożynki Gminy Ulan-Majorat 2022

Starosta Radzyński z żoną i mieszkańcami sołectwa Domaszewnica Starosta Radzyński z żoną i mieszkańcami sołectwa Domaszewnica fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości

W niedzielę, 21 sierpnia br. o godzinie 12.00 Mszą Świętą przy kościele Św. Małgorzaty w Ulanie-Majoracie rozpoczęło się Gminno-Parafialne Święto Plonów. Liturgię sprawował ksiądz proboszcz Krzysztof Pawłowski. Zaproszenie na uroczystość przyjęli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Grzegorz Kowalczyk.

Po eucharystii i poświęceniu wieńców dożynkowych zebrani przemaszerowali w korowodzie na gminne boisko, gdzie odbył się ceremoniał święta plonów. Podziękowania za trud rolniczej pracy złożyli: gospodarz wydarzenia, Wójt Gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Sławecki oraz Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek.

- W imieniu swoim i całego Zarządu Powiatu Radzyńskiego chciałbym podziękować wszystkim rolnikom, mieszkańcom polskiej wsi za chleb, za codzienny trud i wysiłek – rozpoczął przemówienie Starosta Radzyński. – Życzymy aby Wasza ciężka praca zapewniała godne życie rodzinom, dawała nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa i nadzieję na lepszą przyszłość. Wszystkim życzymy zaś, aby na naszych stołach nie zabrakło chleba – symbolu dostatku i obfitości. Zdajemy sobie sprawę jak jest to ważne szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Pamiętajmy o naszych sąsiadach, którzy często musieli porzucić swoją ziemię, nie zbierają w tym momencie plonów, módlmy się za nich i dziękujmy Bogu, że możemy żyć w wolnym kraju. Możemy się cieszyć rytmem odmierzanym porami roku i korzystać z darów matki Ziemi. Oby ta sytuacja nigdy się nie zmieniła, oby nasze pola zawsze były bogate w pokarm i nie dosięgły ich złe zakusy nieprzyjaciela – mówił Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Sołectwa z gminy Ulan Majorat zadbały o bogate w regionalne potrawy stoiska. Podczas bloku artystycznego wystąpili mieszkańcy gminy, a także: Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy”, Kacper Błoński oraz gwiazda wieczoru, zespół „Daj to głośniej”.

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa