X-lecie Ósmego Koloru Tęczy

Plansza przygotowana na jubileusz Plansza przygotowana na jubileusz JH, kozirynek.online
Opublikowane w Powiat wspiera

20 sierpnia 2022 r. Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" świętowało 10 rocznicę swojej działalności na terenie siedziby przy ul. Parkowej.

W tym dniu nie zabrakło wielu atrakcji dla osób niepełnosprawnych i sprawnych. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

- W sercu jesteśmy przyjaciółmi "Ósmego Koloru Tęczy". Wszędzie tam, gdzie możemy pomóc - w zgodzie z polskim prawem - tam zawsze pomagamy i będziemy pomagali. Chcę zapewnić, że dla osób niepełnosprawnych serce radzyńskich samorządowców będzie zawsze otwarte – mówił Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Podczas wydarzenia wystąpili: Teatr Kredkowy "Iskra" - podopiecznych Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, zajęcia fitness z Alicją Trykacz, karaoke w wykonaniu członków stowarzyszenia oraz koncert Łukasza Jaskulskiego. Na miejscu imprezy pojawili się również motocykliści.

Zarząd Powiatu Radzyńskiego stara się wspierać organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu poprzez udzielanie dotacji w ramach ogłaszanych otwartych konkursów ofert bądź zlecając realizacje zadań publicznych. Takiego wsparcia udziela także Stowarzyszeniu 8 Kolor Tęczy na przykład na realizację projektu pt.: "Wakacyjna integracja - to już 10 lat!" udzielono dotacji w kwocie 10 tysięcy złotych. W tym roku na zadania z dziedzin sportu, kultury, turystyki i ochrony zdrowia udzielono do tej pory dotacji w wysokości 91 tysięcy 260 złotych.

Foto: JH, kozirynek.online

Ostatnio modyfikowany piątek, 26 sierpień 2022 13:07

Koncert wiedeńskiego GLIÈRE QUARTET

30 Wrz 2022 Powiat wspiera