Nowy rok szkolny 2022/23 czas zacząć!

Dyrektor ZSP Grażyna Dzida przy mównicy Dyrektor ZSP Grażyna Dzida przy mównicy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Zaproszenie przyjął również Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk. Wicestarosta Michał Zając wizytował w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

I Liceum Ogólnokształcące

Inauguracja roku szkolnego 2022/23 rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w parafii pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim. Następnie punkt 9.00 w sali gimnastycznej I LO odbyła się część oficjalna. Wydarzenie otworzono wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.

Po przedstawieniu aktualnych wydarzeń z życia szkoły przez Dyrektor I LO Ewę Grodzką głos zabrał Starosta Radzyński: - 1 września to też rocznica wybuchu II Wojny Światowej, wspominamy o tym co roku, ale chyba w żadnych latach nie myślimy o tej rocznicy tak jak obecnie – rozpoczął Starosta Radzyński.  – Wydawało się, że te wydarzenia, które kiedyś miały miejsce odeszły do ksiąg historii. Dzisiaj, gdy patrzymy na naszych sąsiadów to wiemy, że historia kołem się toczy. Chciałem poinformować, że ta szkoła jest wzorem na mapie naszego powiatu, pod względem klimatu i osiągnięć dydaktycznych. Zrobimy wszystko jako Zarząd Powiatu Radzyńskiego i Rada Powiatu by warunki do pracy w tej szkole były coraz lepsze – mówił Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim o godzinie 9.00 spotkali się na mszy świętej odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 10.00 w szkolnych murach. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu Dyrektor ZSP Grażyna Dzida przywitała gości w osobach: Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka, Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Członka Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzego Bednarczyka oraz księdza kanonika Jarosława Sutryka.

Przemówienia rozpoczął Wicewojewoda Lubelski: - Na ten nowy rok szkolny 2022/2023 wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzę, aby pomimo ciężarów i trudów, które znajdują się przed Wami, był to rok radości, wielu dobrych przyjaźni, żeby to, czego się nauczycie mogło procentować w przyszłości. Jest takie piękne zdanie, zapamiętajcie je - non scholae, sed vitae discimus- uczycie się dla życia, czyli dla siebie, nie dla szkoły. Niech ta nauka przyniesie Wam satysfakcję, zadowolenie i doprowadzi Was tam, gdzie sobie wymarzyliście – mówił Robert Gmitruczuk.

- Sprawdzałem ostatnio ranking zawodów deficytowych, okazuje się, że niemal wszystkie zawody na tej liście są w ofercie edukacyjnej ZSP. To wielki sukces. W naszej pracy pedagogicznej ważne jest to, by stawiać sobie cele. Ważne jest to by kontakt z uczniem był na bieżąco. Zachęcam Państwa byście chcieli być ze swoimi wychowankami nie tylko w ciągu 45 minut w klasie czy na przerwach, ale dużo częściej. Zarząd Powiatu jest dumny z Państwa pracy - spuentował Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Do uczniów zwrócił się również Starosta Radzyński oraz Proboszcz Sanktuarium MBNP Jarosław Sutryk. Na zakończenie uroczystości zebrane osoby miały okazję poznać nauczycieli mianowanych oraz dyplomowanych.

Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023 w Technikum im. W. Witosa w Woli Osowińskiej rozpoczęła się o 8.00 w budynku szkoły. Na wydarzenie przybył Wicestarosta Radzyński Michał Zając. Godzinę później odbyło się spotkanie z wychowawcami w klasach, natomiast o 10.00 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym udali się na mszę świętą odprawioną w kościele parafialnym w Woli Osowińskiej.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim

Nowy rok szkolny 2022/2023 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uczczeniem minutą ciszy poległych podczas II wojny światowej.

Dyrektor po przywitaniu się z uczniami, kadrą i zaproszonymi gośćmi przeszła do pożegnania pracowników ośrodka, którzy odeszli na emeryturę w czasie wakacji. Podziękowania i symboliczne kwiaty wręczyła wspólnie z Wicestarostą Michałem Zającem oraz Księdzem Proboszczem Henrykiem Ochem. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Zastępca Starosty Radzyńskiego, który złożył podziękowania i życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i opiekunom.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 05 wrzesień 2022 10:19

Koncert wiedeńskiego GLIÈRE QUARTET

30 Wrz 2022 Powiat wspiera

KGW z Turowa zajęło III miejsce w Festiwalu Polska od Kuchni