Dożynki Gminne 2022 – Kąkolewnica

Korowód dożynkowy Korowód dożynkowy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości

4 września br. Święto Plonów obchodziła Gmina Kąkolewnica. W obchodach uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego: Witold Korulczyk i Grzegorz Kowalczyk.

Tegoroczne Dożynki Gminne w Kąkolewnicy rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pw. św. Filipa Neri. Po liturgii rozpoczęła się procesja. Następnie wszyscy zebrani w korowodzie dożynkowym przemaszerowali na stadion gminny, gdzie odbyła się część oficjalna którą rozpoczęła Wójt Anna Mróz. Starostami tegorocznych dożynek zostali: Edyta i Jarosław Oleszczuk - małżeństwo z Polskowoli prowadzące gospodarstwo rolne wyróżniające się w Gminie Kąkolewnica. Po prezentacji sołectw z wieńcami lub koszami dożynkowymi głos zabrały zaproszone osoby.

- Dożynki są jednym z najpiękniejszych świąt polskiej wsi, zwieńczeniem wielomiesięcznych starań o obfitość plonów. W imieniu Zarządu Powiatu Radzyńskiego, dziękuję Państwu za to, że pielęgnujecie tę tradycję i wspieracie się nawzajem. Składam wszystkim Rolnikom serdeczne gratulacje oraz podziękowania za Wasz trud i umiłowanie ziemi. Dzięki Wam każdego dnia na nasze stoły trafia świeży bochen chleba, który w naszej kulturze jest symbolem zachowania polskiej tożsamości i wspólnoty. Moje podziękowania kieruję, także do władz samorządowych, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych i wszystkich aktywnych osób, które angażują się w pracę na rzecz ziemi i wsparcia dla rolników – mówił Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Gminne Święto Plonów w Kąkolewnicy zwieńczyła gwiazda wieczoru – zespół „Daj to głośniej”.

Więcej z kategorii: Trwoga wojny »

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa