Radzyński Oddział PTTK wybrał nowe władze

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie Anna Wasak
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 653 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

XIV Zjazd Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim odbył się 3 września w I LO. W programie znalazło się m.in. sprawozdanie Prezesa Zarządu z mijającej kadencji, udzielenie absolutorium władzom Oddziału i wybór władz na kolejną kadencję.

Gośćmi spotkania byli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Jerzy Rębek.

Prezes Bogdan Fijałek dziękował obecnym włodarzom Miasta i Powiatu za wsparcie, dzięki któremu Oddział PTTK nie ma problemów finansowych. – Staramy się nie bombardować samorządów prośbami o pomoc, organizowane przez nas imprezy odbywają  się w skromnych warunkach, uczestnikom to wystarcza, a nam wystarcza pieniędzy.

Tadeusz Pietras zaznaczył, że jest członkiem PTTK od 44 lat. Wyraził satysfakcję, że w tym roku przypada 50-lecie Oddziału. – Cieszę się, że z przetrwał wielki kryzys z przełomu lat 80 i 90, a teraz kryzys covidowy. Trudno wyobrazić sobie nasz Oddział bez sztandarowych imprez, jakimi są: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy, Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” czy Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa i Pieszy Rajd Kleebergowski. Ostatnia kadencja nie została stracona, wiele zostało zrobione – podsumował wiceprezes Zarządu.

Starosta Szczepan Niebrzegowski zauważył, że Powiat przyczynia się do rozwoju turystyki, dbając o drogi, w tej kadencji zostało zbudowanych i przebudowanych wiele kilometrów dróg i ścieżek rowerowych, co ułatwia bezpieczną turystykę. – Jestem zbudowany współpracą z PTTK, co roku uzgadniamy, jakie formy działalności będą kluczowe i rezerwujemy na nie pieniądze w budżecie – mówił Szczepan Niebrzegowski.

Burmistrz odpowiedział, że Powiat buduje drogi dojazdowe, Miasto rewitalizuje centrum z Pałacem Potockich i jego otoczenie, co zdecydowanie poprawi atrakcyjność turystyczną Radzynia. – Dziękuję za aktywność,  która służy nie tylko poznaniu atrakcji naszego regionu, ale także jego promocji. 

Kazimierz Halczuk (w radzyńskim Oddziale od 45 lat) wyraził zadowolenie, że  w PTTK jest dużo młodzieży, co gwarantuje trwanie i rozwój działalności turystyczno-krajoznawczej na naszym terenie.

Ustępujący Zarząd uzyskał absolutorium jednogłośnie. Wybrane władze na nową kadencję tworzą: Bogdan Fijałek (prezes), Robert Mazurek (wiceprezes), Andrzej Prokopiuk (sekretarz), Małgorzata Mazurek (skarbnik), Dorota Dokudowicz, Agnieszka Włoszek, Tadeusz Pietras, Sabina Sakowicz i Dariusz Walczyna. W skład oddziałowej Komisji Rewizyjnej weszli: Tomasz Odrzygóźdź (prezes), Ryszard Matysiewicz (sekretarz) i Dorota Staroń (wiceprezes). W składzie Sądu Koleżeńskiego Oddziału znaleźli się: Jolanta Szmuniewska (prezes), Dorota Makaruk (wiceprezes), Adam Kurowski (sekretarz), Jakub Mazurek i Kazimierz Halczuk.

W planach na kolejną kadencję znalazły się takie działania jak m.in.: kontynuowanie organizowania imprez krajoznawczo-turystycznych, które znalazły uznanie  wśród członków i sympatyków radzyńskiego Oddziału PTTK, zorganizowanie przynajmniej jednej imprezy krajoznawczo-turystycznej o randze wojewódzkiej lub przyjęcie roli gospodarza takiej imprezy, kontynuowanie działań promocyjnych PTTK, szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej, udział uczniów członków SKKT-PTTK w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-krajoznawczym oraz Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci i Młodzieży Szkolnej, zorganizowanie wystawy oraz jubileuszu 50-lecia powstania Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim.

Anna Wasak

Ostatnio modyfikowany wtorek, 06 wrzesień 2022 10:45

Najczęściej czytane

Ogłoszenie o naborze na partnera ZSP

Ogłoszenie o naborze na partnera ZS…

04 Mar 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Odważni i Niezłomni: Dni Żołnierzy Wyklętych
Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu