Trwoga wojny

Opublikowane w Wiadomości

Od piątku 23 września, w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać wystawę „Ukraina: trwoga wojny”. Zawiera ona fotografie wykonane przez reporterów lubelskiego ośrodka TVP w Irpieniu i Borodziance w obwodzie kijowskim. Początek wernisażu o godz. 11.00.

Autorami zaprezentowanych na wystawie fotografii są: Kleopatra Kharof, Ryszard Montusiewicz, Piotr Raszewski i Dominik Rudnicki. Powstały one kilka tygodni po wyzwoleniu tych miejscowości przez armię ukraińską. Wcześniej Rosjanie bestialsko zabijali tam ludność cywilną ostrzeliwując domy i osiedla mieszkalne, a nawet centra handlowe. Na zdjęciach pokazano ogrom zniszczeń poczynionych przez rosyjskiego najeźdźcę, jednak nie tylko.

Wystawa ma na celu m.in. przypomnienie, że za naszą wschodnią granicą cały czas trwają ciężkie walki, a Rosjanie niszczą kolejne miejscowości nie oszczędzając przy tym ich mieszkańców. Organizatorem i kuratorem wystawy jest Andrzej Kozłowski.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 20 wrzesień 2022 11:25

Koncert wiedeńskiego GLIÈRE QUARTET

30 Wrz 2022 Powiat wspiera

KGW z Turowa zajęło III miejsce w Festiwalu Polska od Kuchni