Dofinansowanie na wycieczki szkolne w ramach programu „Poznaj Polskę" - edycja jesienna

Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Otrzymaliśmy dofinansowanie na wycieczki szkolne w ramach programu „Poznaj Polskę"

Powiat Radzyński po raz kolejny uzyskał dofinansowanie w wysokości 162 864,00 w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę’. Całkowita wartość wycieczek to 203 580,00 zł, w tym finansowy wkład własny 40 716,00 zł.

Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński będą mogli uczestniczyć w wycieczkach umożliwiających poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Projekt ma również wspomóc realizację podstaw programowych i urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Wykaz szkół, które otrzymały dofinansowanie na organizację wycieczek z programu „Poznaj Polskę 2022 – edycja jesienna”

Nazwa szkoły

Wybór trasy wycieczki

Czas trwania wycieczki

Całkowita kwota wycieczki

Otrzymana kwota dotacji

Wkład własny

Technikum im. Wincentego Witosa
w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej

Zamość – historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku; Przemyśl – Zespół Staromiejski; Krasiczyn – Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie; Łańcut – Muzeum zamek w Łańcucie; Sanok – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku;  Solina – Jezioro Solińskie i Zapora.

16 080,00 zł

12 864,00 zł

3 216,00 zł

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Wadowice - Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach; Zakopane; Kraków - Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego; Kraków - Katedra Wawelska; Kraków - historyczny zespół miasta; Kalwaria Zebrzydowska - krajobrazowy zespół manierystycznego parku pielgrzymkowego.

w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Ciekoty - Dworek Stefana Żeromskiego;  Nowa Słupia - Święty Krzyż - pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwałowania kamienne na Łysej Górze;  Chęciny - Jaskinia "Raj"; Nagłowice -  Muzeum Mikołaja Reja;  Jędrzejów - Archiopactwo pocysterskie w Jędrzejowie; Kielce - Energetyczne Centrum Nauki.

w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Olsztyn - Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła i muzeum archidiecezjalne;  Olsztyn – Planetarium;  Lidzbark Warmiński - zamek biskupów warmińskich;  Święta Lipka - sanktuarium pielgrzymkowe; Gietrzwałd - miejsce Objawienia Matki Bożej; Grunwald - Pole Bitwy.

w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Olsztyn - Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła i muzeum archidiecezjalne;  Olsztyn – Planetarium; Lidzbark Warmiński - zamek biskupów warmińskich;  Święta Lipka - sanktuarium pielgrzymkowe; Gietrzwałd - miejsce Objawienia Matki Bożej; Grunwald - Pole Bitwy.

w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Białowieża - Rezerwat Pokazowy Białowieskiego Parku Narodowego; Białystok - Centrum im. Ludwika Zamenhofa; Białystok - Bazylika Św. Rocha; Białystok - Zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP; Supraśl - Muzeum Ikon; Supraśl - Supraski kanał wodny „Kopanica”.

3 750,00 zł

Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

3 750,00 zł

Ciekoty - Dworek Stefana Żeromskiego;  Nowa Słupia - Święty Krzyż - pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwałowania kamienne na Łysej Górze;  Chęciny - Jaskinia "Raj"; Nagłowice -  Muzeum Mikołaja Reja;  Jędrzejów - Archiopactwo pocysterskie w Jędrzejowie; Kielce - Energetyczne Centrum Nauki.

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim

Wrocław - zespół historycznego centrum; Wrocław - Hala Stulecia; Wrocław - Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Panorama Racławicka; Wrocław - Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Pawilon Czterech Kopuł; Wrocław - Centrum Historii Zajezdnia; Wrocław - Hydropolis - Interaktywne Muzeum Wody.

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim

Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła; Krosno - Muzeum Podkarpackie w Krośnie; Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku; Sanok - Muzeum Historyczne; Myczkowce - Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas; Solina - Jezioro Solińskie i Zapora.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 29 wrzesień 2022 06:17

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa