V Młodzieżowy Rajd Rowerowy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Powiecie Radzyńskim

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim wraz ze społecznością I LO zorganizowało 7 października br. V Młodzieżowy Rajd Rowerowy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Powiecie Radzyńskim.

Wydarzenie miało charakter sportowy, edukacyjny, turystyczny i patriotyczny. Uczestnicy odwiedzili miejsca pamięci narodowej w powiecie radzyńskim, składali hołd pomordowanym w czasie walk o niepodległość ojczyzny, z naciskiem na osoby, które zginęły w podczas II wojny światowej ze względu na 83. rocznicę jej wybuchu. W rajdzie wzięło udział 60 osób, a wśród nich: Dyrektor I LO Ewa Grodzka, ks. Arkadiusz Markowski, członkowie Radzyńskiej Grupy Rowerowej, a także nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

- Chciałbym podziękować za to, że zorganizowaliście ten piękny rajd. Pozdrawiam wszystkich uczestników od Burmistrza Jerzego Rębka i Wójta Wiesława Mazurka, którzy myślami są z nami. Życzę, by wszyscy w tak wspaniałych humorach zakończyli tę wycieczkę. Cieszę się, że ten rajd prowadzi przez miejsca pamięci narodowej. Stawiamy na wychowanie patriotyczne, ale nigdy do tej pory nie było to tak bardzo uzasadnione, ponieważ żyjemy w cieniu wojny na wschodzie i musimy mieć tę wiedzę, by nigdy więcej u nas się to nie powtórzyło – mówił podczas rozpoczęcia rajdu Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie historycznym, przygotowanym przez wieloletniego Dyrektora szkoły Tadeusza Pietrasa. Zainteresowani rozwiązywali go na swoich smartfonach podczas przystanku na trasie. W wydarzeniu wzięły także udział dwie uczennice I LO z Ukrainy.

Uczniowie wyruszyli w trasę chwilę po godzinie 8.00. Przejechali łącznie 42-kilometrową trasę. Powrót zaplanowany był na godzinę 16.00.

Ostatnio modyfikowany piątek, 07 październik 2022 10:15

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa