XVIII Wojewódzkie Spotkanie Kabaretowe „Kąkolewisko”

Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 3642 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

22 października 2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XVIII Wojewódzkie Spotkanie Kabaretowe „KĄKOLEWISKO 2017”. Na scenie prezentowały się kabarety o różnych formach i stylach scenicznych, oraz zróżnicowanym składzie wiekowym.

Komisja w składzie: Zofia Goławska, Krzysztof Kubalski, Leszek Sokołowski w kategorii szkół podstawowych po obejrzeniu 4 skeczy postanowiła przyznać:

I miejsce – Szkolne koło teatralne „GAZA” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy za dobry tekst i narrację aktorskie członków zespołu w programie „Czemu nie ona, to moja żona”.

I miejsce – Kabaretowi „Olszyna” ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy za zabawną narracje w programie „Przyjęcie do pracy”.

II miejsce – Kabaretowi „Grabowisko” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu za zabawne łączenie scen ukazujących patologie rodzinne w programie „Rodzinka, ach rodzinka”.

III miejsce – Kabaretowi „Dwóch i Pół” ze szkoły Podstawowej w Jelnicy za adaptację bycia czerwonym kapturkiem w krzywym zwierciadle rzeczywistości w programie „Czerwony Kapturek-wersja współczesna”.

 

Po obejrzeniu 11 kabaretów komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:


I miejsce i nagrodę finansową w wysokości 500 zł dla Kabaretu SZARA EMINENCJA” z Werbkowic za walory artystycze w programie poruszającym aktualne tematy społeczne
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi BRZOSTOWIACY” z Brzostówki za ambitne starania artystyczne w programie „Nic nie słychać” .
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi PKS” z Lublina za różnorodność tematyczną w programie „Oś czasu”.
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla STEFANII BANUCHA” z Trzcińca za oryginalny tekst w programie „Moje życie to kabaret” .
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla Kabaretowi DUNIA” z Żółtańców za muzykę na żywo oraz płynne przejścia w skeczach i piosenkach w programie „I to i owo z życia wzięte” .
Kabaretowi Worgulanki ” z Worgul za żywiołowość i ekspresję w programie „Bimberek” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi ZAŚCIANEK” z Trzebieszowa za wątki feministyczne w programie „ Aspiracje kobiety” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi 50+ ” z Żakowoli Starej za udany debiut w programie „Randka w ciemno” nagrodę finansową w wysokości 150 zł 
Kabaretowi KUMPELE ” z Gręzówki za wielobarwność i sceny realistyczne w programie „Wykopki” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi NIEŚMIESZNIE ŚMIESZNI” ze Swór za abstrakcyjną formę kabaretową w programie „Do trzech razy sztuka” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi QQ na muniu” z Lublina za skecz wesele ukazane w krzywym zwierciadle w programie „Samo życie” nagrodę finansową w wysokości 150 zł .


Nagrodę publiczności i EURO BLOK RYCKI EDAM otrzymał Kabaret z Konopi i Szara Eminancja oraz Ser Ramzes, Cezar i Rycki Edam Spółdzielni Mleczarskiej RYKI otrzymały kabaretyWORGULANKI”, „BRZOSTOWIACY”, „QQ na Muniu”. XVIII Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO” odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego. Zrealizowane przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego i dotacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz sponsorów.

Powiat wspierał kwotą - 1800 zł.

Widzowie Kąkolewiska

Spektakl

Kabaret - ksiądz spowiada starszą panią

Wręczenie wyróżnień

Wspólne zdjęcie

Wspólne zdjęcie

Wspólne zdjęcie

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 09:24

Najczęściej czytane

XII Dni z Aniołami

XII Dni z Aniołami

03 Paź 2023 Powiat wspiera

Nieruchomość stanowiąca własność Powiatu Radzyńskiego oddana do użytku

Nieruchomość stanowiąca własność Po…

02 Paź 2023 Wiadomości ze Starostwa

15 milionów złotych na przebudowę SOR!

15 milionów złotych na przebudowę S…

29 Wrz 2023 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu