Poznajcie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów z naszego powiatu!

Osoba w bibliotece Osoba w bibliotece Zdjęcie StockSnap z pixabay.com
Opublikowane w Oświata

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów szkół powiatu radzyńskiego, którzy w roku szkolnym 2022/2023 znaleźli się w grupie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Stypendia zostały przyznane 310 uczniom z terenu województwa lubelskiego, w tym 5 uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radzyński.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Wysokość stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 300 zł miesięcznie i jest wypłacane w dwóch ratach, tj. do 30 listopada za okres od września do grudnia oraz do 30 kwietnia, za okres od stycznia do czerwca.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

1. Rafał Bącik – uczeń Technikum im. Wincentego Witosa w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej,
  2. Jakub Dobosz – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,
  3. Joanna Wiktoria Jesionek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim,
  4. Kacper Kantarowicz – uczeń Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,
  5. Anna Sobieszek – uczennica Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

M.C.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskieg…

28 Mar 2024 Powiat wspiera