XII rocznica nadania Szkole Podstawowej W Woli Osowińskiej imienia płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego

Poczet sztandarowy Poczet sztandarowy Bożena Skowron
Opublikowane w Powiat wspiera

9 października w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej odbyły się uroczystości związane z dwunastą już rocznicą nadania zaszczytnego imienia płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego.

Święto Szkoły rozpoczęto uroczystym przemarszem z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Proboszcz parafii, ksiądz kanonik Stefan Kurianowicz odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji uczniów, pracowników i rodziców. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina oraz przedstawicieli Orkiestry Wojskowej z Radomia zebrani udali się na teren szkoły.

Pod obeliskiem upamiętniającym Patrona nastąpiła dalsza część uroczystości. Został odśpiewany hymn państwowy oraz odczytano Apel Pamięci, po czym została oddana salwa honorowa ku czci poległych bohaterów. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego. Po tym nastąpiło wyprowadzenie sztandarów i przejście uczestników uroczystości na halę sportową. W ceremoniach wojskowych uczestniczyła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Dęblina pod dowództwem porucznika Artura Pawłowskiego i asysta Orkiestry Wojskowej z Radomia.

Zaproszenie na święto szkoły przyjęli: Wicestarosta Radzyński Michał Zając wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzym Bednarczykiem.

Bożena Skowron

Ostatnio modyfikowany środa, 19 październik 2022 06:25

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…