Gmina Borki – Dokopiny 2022

Zespół na scenie Zespół na scenie GOKiS Borki
Opublikowane w Powiat wspiera

W niedzielę, 16 października 2022 r. w Olszewnicy odbyły się Dokopiny - wydarzenie, które stało się tradycją sołectwa Olszewnica.

Jak powiedział obecny na uroczystości Wójt Gminy Borki Radosław Sałata: - To Dokopiny winniśmy nazwać prawdziwym świętem plonów. To moment kiedy wszystkie płody ziemi zostały już zebrane”. Wicestarosta Radzyński Michał Zając na ręce sołtys sołectwa Olszewnica wręczył fartuchy dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Olszewnicy. W wydarzeniu uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Grzegorz Kowalczyk. Goście mogli delektować się piękną muzyka oraz degustować potraw z ziemniaków.

Na scenie wystąpili: KGW Osowno, KGW Trzórzew Kolonia, Kapela Czerwnone Korale, Kapela Szawagry Band, Łukowska Kapela Biesiadna, Michał Sawicki – śpiewający akordeonista z Łomży.

GOKiS Borki

Ostatnio modyfikowany czwartek, 20 październik 2022 09:15

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…