Spotkanie Dyrektorów i Przedstawicieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej

Podczas spotkania Podczas spotkania ZSP
Opublikowane w Oświata

20 października 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie Dyrektorów i Przedstawicieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej. 18 szkół było reprezentowanych przez 37 przedstawicieli.

Spotkaniu przyświecało hasło obchodzonego w bieżącym roku XXII Dnia Papieskiego „Blask prawdy.” Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia przez Przewodniczącą Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Małgorzatę Szostek planu pracy na rok szkolny 2022/2023. Następnie dr Grażyna Dzida – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim powitała przybyłych Dyrektorów i Przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Małgorzata Kiec – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej, Szczepan Niebrzegowski – Starosta Powiatu Radzyńskiego, Ks. dr Grzegorz Stolarski – duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, Ks. kan. Jarosław Sutryk – proboszcz parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim.

Nawiązując do hasła Dnia Papieskiego ks. dr Grzegorz Stolarski wygłosił konferencję „Służyć we wzrastaniu w prawdzie i miłości.” Po wysłuchaniu konferencji uczestnicy spotkania i zaproszeni goście podzielili się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z realizacją zadań wychowawczych wynikających z przesłania jakie pozostawił nam św. Jan Paweł II.

W dalszej części uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali treści zawarte w encyklice Jana Pawła II „Veritatis splendor”. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli gastronomii.

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024