Spotkanie Dyrektorów i Przedstawicieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej

Podczas spotkania Podczas spotkania ZSP
Opublikowane w Oświata

20 października 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie Dyrektorów i Przedstawicieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej. 18 szkół było reprezentowanych przez 37 przedstawicieli.

Spotkaniu przyświecało hasło obchodzonego w bieżącym roku XXII Dnia Papieskiego „Blask prawdy.” Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia przez Przewodniczącą Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Małgorzatę Szostek planu pracy na rok szkolny 2022/2023. Następnie dr Grażyna Dzida – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim powitała przybyłych Dyrektorów i Przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Małgorzata Kiec – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej, Szczepan Niebrzegowski – Starosta Powiatu Radzyńskiego, Ks. dr Grzegorz Stolarski – duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, Ks. kan. Jarosław Sutryk – proboszcz parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim.

Nawiązując do hasła Dnia Papieskiego ks. dr Grzegorz Stolarski wygłosił konferencję „Służyć we wzrastaniu w prawdzie i miłości.” Po wysłuchaniu konferencji uczestnicy spotkania i zaproszeni goście podzielili się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z realizacją zadań wychowawczych wynikających z przesłania jakie pozostawił nam św. Jan Paweł II.

W dalszej części uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali treści zawarte w encyklice Jana Pawła II „Veritatis splendor”. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli gastronomii.