XLII Rajd Kleebergowski

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie Bogdan Fijałek
Opublikowane w Powiat wspiera

7 października radzyński Oddział PTTK zorganizował XLII Rajd Kleebergowski. Impreza miała charakter jednodniowego objazdu krajoznawczego po miejscach związanych z ostatnia bitwą wojny obronnej 1939 r. Patronat nad rajdem objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

W rajdzie wzięli uczniowie radzyńskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II. Młodzi turyści odwiedzili Wolę Gułowską, Horodzieżkę, Serokomle i Kock. W tej ostatniej miejscowości przeprowadzono turystyczny marsz na orientacje „Pamięci Kleeberga”. Na kilkukilometrowej trasie uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć kilka kilkanaście punktów kontrolnych. W klasyfikacji końcowej tej konkurencji najlepszymi okazali się uczniowie klasy III w zawodzie technik logistyk, którzy bezbłędnie pokonali trasę. Kapitanem zwycięskiej drużyny dziewcząt była Małgorzata Krzyształowicz, a kapitanem drużyny chłopców – Igor Golec.

W teście-krzyżówce ze znajomości historii bitwy pod Kockiem najlepszymi okazali się: Oskar Rudnicki, Małgorzata Bednarczyk i Oliwia Sekut. Nagrody rzeczowe w obydwu konkurencjach zostały ufundowane przez Powiat Radzyński, który wsparł finansowo organizację rajdu.

Bogdan Fijałek

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa