3 gwiazdki dla Punktu Informacji Turystycznej

Zdjęcie grupowe: XII Lubelska Gala Turystyki Zdjęcie grupowe: XII Lubelska Gala Turystyki Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 455 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim otrzymał 3-gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Uroczyste wręczenie certyfikatów nastąpiło podczas XII Lubelskiej Gali Turystyki, 27 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Organizatorem gali była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Certyfikowany punkt informacji turystycznej jest członkiem Forum Informacji Turystycznej, dzięki czemu może brać udział w pracach nad rozwojem turystyki w kraju.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim jest prowadzony we współpracy samorządów Powiatu Radzyńskiego i miasta Radzyń Podlaski. Obsługę turystów od poniedziałku do piątku zapewnia Starostwo Powiatowe, a w weekendy Radzyński Ośrodek Kultury, dzięki czemu jesteśmy dostępni dla turystów 7 dni w tygodniu w sezonie turystycznym od kwietnia do końca października. Poza sezonem turystów przyjmujemy w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje od 2011 roku. Pierwszy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał w 2013 r. - z jedną gwiazdką. W latach 2015 i 2018 POT przyznał nam dwie gwiazdki. W tym roku odebraliśmy certyfikat z trzema gwiazdkami. Jest to potwierdzenie wysokiego standardu obsługi turystów i funkcjonowania w krajowej sieci certyfikowanych jednostek informacji turystycznej.

fot. LROT

 

Ostatnio modyfikowany czwartek, 03 listopad 2022 09:22

Najczęściej czytane

XII Dni z Aniołami

XII Dni z Aniołami

03 Paź 2023 Powiat wspiera

Nieruchomość stanowiąca własność Powiatu Radzyńskiego oddana do użytku

Nieruchomość stanowiąca własność Po…

02 Paź 2023 Wiadomości ze Starostwa

15 milionów złotych na przebudowę SOR!

15 milionów złotych na przebudowę S…

29 Wrz 2023 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu