Biało-czerwona załopotała na rondzie Żołnierzy WiN w Radzyniu

Uczestnicy wydarzenia przy maszcie flagi narodowej Uczestnicy wydarzenia przy maszcie flagi narodowej fot. Anna Wasak
Opublikowane w Powiat wspiera

Uroczyste wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt usytuowany na rondzie Żołnierzy WiN odbyło się 31 października. Wcześniej zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski, Radzyńskim Ośrodkiem Kultury a Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość” Inspektorat Radzyń Podlaski.

Znak tożsamości i dumy narodowej

Maszt na rondzie WiN stanął dzięki udziałowi Miasta Radzyń Podlaski w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną”. Jej cel określił Premier Mateusz Morawiecki w słowach: Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej”. W całym kraju 1500 gmin zakwalifikowało się do projektu, w województwie lubelskim było to 180 gmin. Ponad 400 tys. osób w Polsce oddało swój głos na projekt „Pod biało-czerwoną”.

Izba Pamięci „Warszawska 5a”

Wcześniej przed Izbą Pamięci „Warszawska 5a” zostało podpisane porozumienie między Miastem Radzyń Podlaski i Radzyńskim Ośrodkiem Kultury a Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość” dotyczące nowej siedziby radzyńskiego Inspektoratu Rejonowego WiN oraz zacieśnienia współpracy. Miasto reprezentował Burmistrz Jerzy Rębek, ROK – dyrektor Robert Mazurek, a Zrzeszenie WiN – prezes Inspektoratu WiN w Radzyniu ppłk rez. dr Radosław Sałata – wójt gminy Borki. W wydarzeniu wziął udział także Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. Starosta gratulował inicjatywy, podkreślił wagę inicjatyw patriotycznych dla kształtowania postaw młodzieży. Nawiązując do aktualnej sytuacji na Ukrainie, zaznaczył, że tam ludzie giną w obronie wartości, które określa nazwa Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Anna Wasak

Ostatnio modyfikowany piątek, 04 listopad 2022 09:08

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…