Przemek Kossakowski w Radzyniu

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia ROK
Opublikowane w Powiat wspiera

Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Przemkiem Kossakowskim, które odbędzie się w czwartek 17 listopada. O godz. 17.00 odsłoni on swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a o 18.00 spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Przemysław Kossakowski urodził się w 1972 r. w Częstochowie, gdzie ukończył Wydział Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademii im. Długosza). Dziennikarz, dokumentalista i podróżnik.

Początkowo zajmował się malarstwem, następnie pracował jako nauczyciel, drwal, mechanik samochodowy, pracował też w holenderskiej chlewni oraz zbierał ziemniaki we Francji. Po wyprowadzce na wieś popadł w kryzys twórczy, a po sprzedaży domu na wsi wyjechał do miasta, lecz nie mógł znaleźć pracy, co spowodowało problemy finansowe.

W 2012 r. został zatrudniony jako dokumentalista w stacji TTV i zaczął pracować jako dziennikarz i prowadzący. W 2014 r. wydał książkę „Na granicy zmysłów”, którą napisał na podstawie swojego programu reportażowego „Kossakowski. Szósty zmysł”. Od 2016 r. prowadził kolejne programy dla TTV: „Kossakowski. Być jak...”, „Kossakowski. Inicjacja”, „Kossakowski. Wtajemniczenie” i „Kossakowski. Nieoczywiste”. W 2020 r. został gospodarzem programu „Down the Road. Zespół w trasie”, w którym relacjonował podróże po świecie z grupą osób z zespołem Downa. Za ten program otrzymał nagrodę „Lodołamacze 2020” w kategorii „dziennikarz bez barier” i „Telekamerę 2021” w kategorii „osobowość telewizyjna”. W 2022 r. został prowadzącym programu Project Cupid w telewizji TTV oraz ukazała się jego druga książka pt. „Drobna nieuważność i inne historie”.

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia są: firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął ogólnopolski miesięcznik „Poznaj Świat”, portal Kocham Radzyń Podlaski, Telewizja Radzyń, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń oraz Informator Powiatowy. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na: http://www.podroznik-radzyn.pl/podroznicy/164-przemek-kossakowski.html

Ostatnio modyfikowany środa, 09 listopad 2022 07:06

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…