Nowa pracownia diagnostyczna w SP ZOZ uroczyście otwarta

Zdjęcie z uroczystego otwarcia nowej pracowni w SP ZOZ Zdjęcie z uroczystego otwarcia nowej pracowni w SP ZOZ fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

23 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni endoskopii po gruntownej modernizacji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od poświęcenia pracowni przez JE ks. biskupa dr Kazimierza Gurdę, w asyście księży z radzyńskich parafii. Odnowiona pracownia otrzymała imię dr n. med. Jarosława Drabko, specjalisty gastroenterologii i chorób wewnętrznych, endoskopisty, który przyczynił się do powstania pracowni endoskopii w radzyńskim szpitalu. W jego imieniu została umieszczona tablica pamiątkowa, którą odsłoniła rodzina dr. Drabko. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję zwiedzać wyremontowane pracownie.

W wydarzeniu uczestniczyli: JE ks. biskup Kazimierz Gurda, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Posłowie na Sejm RP Monika Pawłowska i Dariusz Stefaniuk, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Magdalena Czarkowska, Przedstawiciel Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Andrzej Mirosław, a także dyrektorzy SP ZOZ, członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego, wójtowie gmin powiatu radzyńskiego, dyrektorzy firm wspierających powiatową lecznicę oraz kadra radzyńskiego szpitala.

Organizatorami wydarzenia byli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Dyrektor SP ZOZ Robert Lis.

W drugiej części wydarzenia odbył się wykład prof. Dr. Hab. N. med. Haliny Cichoż-Lach na temat gastroenterologii. Kierownik nowo otwartej pracowni lek. Katarzyna Niewęgłowska przedstawiła wspomnienie dr. n. med. Jarosława Drabko. Nie zabrakło również przemówień okolicznościowych oraz przedstawienia przez Dyrektora SP ZOZ prezentacji mówiącej o poprawie jakości radzyńskiej placówki leczniczej na przełomie lat.

- Korzystając z tej dzisiejszej niepowtarzalnej okazji chcę podziękować wszystkim pracownikom radzyńskiego szpitala – w każdym kolorze fartucha – za to co Państwo robicie dla mieszkańców powiatu radzyńskiego i okolicznych powiatów, a szczególnie w okresie pandemii. Radzyński szpital był jednym z pierwszych, który pozytywnie odpowiedział na prośbę wojewody, by włączyć się w walkę z covidem. Jesteśmy i byliśmy z Państwa bardzo dumni. Myślę, że kadra menadżerska szpitala, złożona z Dyrektora Roberta Lisa i jego zastępców działa tak, że ten szpital zmienia się na lepsze w naprawdę szybkim tempie. Nie zwalniamy, musimy dostosować SOR nie tylko do potrzeb naszych mieszkańców, ale do całej okolicy, bo za chwile powstanie Via Carpatia i praktycznie przy tej trasie od Lublina do Bielska Podlaskiego to my jesteśmy ulokowani bezpośrednio więc musimy zapewnić bezpieczeństwo i opiekę medyczną potencjalnym pacjentom, którzy na tej trasie ulegną jakimś problemom – mówił Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, który we współpracy z Wicestarostą Michałem Zającem przekazali czek na zakup gastroskopu na ręce dr Katarzyny Niewęgłowskiej.

- W imieniu Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz własnym pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom. Życzę, by państwa służba i powołanie przyczyniały się do tego żeby ludzie jak najdłużej czuli się nie tylko zdrowi i szczęśliwi, ale szczególnie czuli, że drugi człowiek o nich dba. Gratulacje dla Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego za upór i wytrwałość. Upór ku temu, żeby otoczyć nasz radzyński szpital właściwą opieką zarówno w gronie medyków, lekarzy, profesorów oraz kadry kierowniczej. Dziękuję za to, że dba Pan o służbę zdrowia w naszym wyjątkowym powiecie – zwrócił się do Starosty Radzyńskiego Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim na inwestycję przebudowy i wyposażenia pracowni endoskopii otrzymał 2 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z pozyskanych środków zostały sfinansowane roboty budowlane oraz zakup wyposażenia pracowni endoskopowej.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 28 listopad 2022 09:31

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa