Kulturysta Jakub Szczerba wyróżniony przez Zarząd Powiatu Radzyńskiego

Od lewej: Wicestarosta Michał Zając, Przewodniczący Robert Mazurek, Kulturysta Jakub Szczerba, Starosta Szczepan Niebrzegowski Od lewej: Wicestarosta Michał Zając, Przewodniczący Robert Mazurek, Kulturysta Jakub Szczerba, Starosta Szczepan Niebrzegowski fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

6 grudnia br. w Dzień św. Mikołaja mieszkaniec powiatu radzyńskiego Jakub Szczerba odebrał nagrodę za wysokie wyniki sportowe na arenie międzynarodowej.

Jakub Szczerba na co dzień pełni służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. W policji służy od ponad 4 lat. Poza służbą Jakub jest kulturystą. W 2022 r. otrzymał powołanie do Kadry Polski na zawody Mr. Universe w Brukseli, podczas których zdobył brązowy medal wk ategorii Classic Prestige.

Jako wyraz uznania władz samorządu Powiatu Radzyńskiego za dotychczasową działalność sportową i promowanie Powiatu w Polsce i Europie podczas licznych zawodów, a także propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Zarząd Powiatu Radzyńskiego przyznał Jakubowi Szczerbie nagrodę Starosty Radzyńskiego w wysokości 5000 zł. Przekazanie symbolicznego czeku na ręce sportowca dokonali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski przy asyście Przewodniczącego Rady Powiatu Roberta Mazurka.

- Jesteśmy bardzo dumni jako włodarze tego powiatu że mamy w jednostkach powiatowych takie osoby z pasją. Od początku kadencji staramy się wspierać naszych wybitnych sportowców. Nagrodziliśmy wcześniej naszego mistrza olimpijskiego i tak się składa, że w  bydwu przypadkach wnioskodawcą był Przewodniczący Robert Mazurek. Panie Jakubie, dziękuję za to, co do tej pory Pan zrobił i osiągnął, dziękuję za promowanie naszego powiatu i miasta – zwrócił się do kulturysty Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Głos zabrał również Jakub Szczerba: - Szczerze dziękuję za tę nagrodę ponieważ dawno nikt mnie w ten sposób nie docenił. Chciałbym podziękować Panu Robertowi, że wyszedł z taką inicjatywą oraz Panu Staroście. Bardzo się cieszę i chcę zapewnić, że będę godnie reprezentował Powiat Radzyński na kolejnych mistrzostwach – spuentował sportowiec.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Michał Zając, Członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego: Jerzy Bednarczyk, Witold Korulczyk, Skarbnik Powiatu Radzyńskiego Justyna Sałaj oraz Kierownik Wydziału Spraw Społecznych  Bogdan Sozoniuk.

Jakub Szczerba jest Mistrzem Polski i Europy juniorów w Kulturystyce, Mistrzem Polski Seniorów oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy seniorów. W październiku 2022 r. uzyskał powołanie do Kadry Polski w Kulturystyce, dzięki czemu wystartował w zawodach Mr. Universe w Kulturystyce i Fitness w Belgii (Mistrzostwa Świata Federacji WPF). Zdobył w nich brązowy medal w kategorii Classic Physige. Jakub Szczerba urodził się i mieszka na terenie powiatu radzyńskiego.

Przyznanie nagrody jest docenieniem dotychczasowych osiągnięć sportowca i zachętą do podjęcia dalszych trudów rywalizacji kulturystycznej.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 06 grudzień 2022 13:23