Starostowie Radzyńscy na centralnych uroczystościach z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska oraz Wicestarosta Michał Zając Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska oraz Wicestarosta Michał Zając Starostwo Powiatowe
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

23 stycznia br. w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej odbyły się centralne uroczystości zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta RP. W wydarzeniu uczestniczyli: Para Prezydencka, Prezydent Litwy Gitanas Nausėda, Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy udział w uroczystości wzięli Starostowie Radzyńscy: Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą Michałem Zającem. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym Apelem Pamięci.

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec od Narodu. W wygłoszonym przemówieniu oznajmił, że Powstanie Styczniowe było największym zrywem narodowowyzwoleńczym w historii naszego kraju. Tym samym było walką o zerwanie rosyjskich kajdan i możliwość samostanowienia.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 24 styczeń 2023 13:52

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości