Branżowe Centrum Umiejętności – wniosek zatwierdzony formalnie!

Elektryk przy pracy Elektryk przy pracy
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Jak informuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - została zakończona ocena formalna wniosków złożonych w ramach konkursu: "Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs).

Wniosek złożony przez Powiat Radzyński pod nazwą: „Utworzenie zaawansowanego technologicznie ośrodka kształcenia, szkolenia i egzaminowania w dziedzinie elektryki - Branżowego Centrum Umiejętności w Powiecie Radzyńskim” został zatwierdzony formalnie i zostanie skierowany do oceny merytorycznej.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości i standardów kształcenia zawodów w ZSP w Radzyniu Podlaskim poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej zwiększającej szanse na rynku pracy 442 uczniów technikum i ZSZ wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim, doposażenie pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, a także podniesienie kompetencji zawodowych 35 nauczycieli/instruktorów praktycznej nauki zawodu. Dostosowanie profilu szkolnictwa ponadpodstawowego do potrzeb rynku pracy poprzez budowę nowego obiektu służącego praktycznej nauce zawodu przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim oraz zakup wyposażenia warsztatów i pracowni kształcenia zawodowego.

Głównym partnerem w projekcie jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 07 luty 2023 08:30

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty