Aktywny Samorząd - wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie Ogłoszenie PCPR
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radzyniu Podlaskim informuje, że został uruchomiony program Aktywny Samorząd, który przewiduje wsparcie adresowane do indywidualnych osób niepełnosprawnych w ramach:

MODUŁ I Likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową,

MODUŁ II Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Realizatorem programu w powiecie radzyńskim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radzyniu Podlaskim z siedzibą przy ul. Lubelskiej 5  tel. 83 352 72 66.

Przyjmowanie wniosków:

MODUŁ I - od dnia 01.03.2023 r. do 31.08.2023 r.

MODUŁ II - do dnia 31.03.2023 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/2023)

- do dnia 10 października 2023 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2023/2024)

Wniosek o dofinansowanie można złożyć w formie elektronicznej w dedykowanym systemie przygotowanym przez PFRON: SOW –S ystem Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON, dostępnym pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/

Darmowy System (www.sow.pfron.org.pl), za którego pośrednictwem można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Jedyne, co jest potrzebne to:
- dostęp do Internetu,
- aktywne konto w Systemie SOW,
- posiadanie Profilu Zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach pożytku publicznego oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków.

Zainteresowani mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku.

Więcej szczegółowych informacji można także uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00).

program finansowany ze środków PFRON

Ostatnio modyfikowany środa, 15 luty 2023 12:52

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…