Słodkie Karnawałowe Szaleństwo w ZSP

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata

16 lutego br. w Tłusty Czwartek o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II 15 osób z klas gastronomicznych stanęły w szranki w konkursie na najlepszy tort karnawałowy.

Na rywalizację pod nazwą „Słodkie karnawałowe szaleństwo” uczniowie przygotowywali się od poniedziałku, by dzisiaj pokazać efekty swojej pracy. Zadaniem w konkursie było przygotowanie receptury oraz wykonanie tortu nawiązującego do karnawału.

W jury zasiedli: Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Dyrektor ZSP Grażyna Dzida wraz z kadrą kierowniczą, Dziekan Marta Chodyka, Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Anna Michalak oraz Przedstawiciel firmy Spomlek Monika Grzeszuk.

- Z przytupem obeszliśmy ten Tłusty Czwartek. Klasy gastronomiczne tej szkoły niejednokrotnie pokazały wysoki poziom kształcenia przed naszymi gośćmi za co serdecznie dziękuję. Gratuluję pasji, którą rozwijacie. Życzę dalszych sukcesów w Waszej pracy i gratuluję tych wypieków oraz osiągnięć – mówił Wicestarosta Michał Zając.

Najlepszymi zostali:

1. Kamil Krakowski ucz. kl. 2 Technikum żywienia i usług gastronomicznych, za tort pt. „Wiśnia w krainie czekolady”,
  2. Jakub Grabowski, ucz. kl. 1 Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz (plus wyróżnienie SM Spomlek) za „Tort orzechowy z kawową galaretką” – dodatkową nagrodą dla wyróżnionego ucznia przez SM SPOMLEK jest udział w warsztatach kulinarnych w restauracji “Bursztynowa Bistro” w Warszawie)
  3. Albert Gadamski ucz. kl. 2 Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz, za „Tort marchewkowy”

Nagroda publiczności trafiła do: Barbary Czarnoty, z kl. I technikum żywienia i usług gastronomicznych, za „Torcik Serowy”

Wydarzenie zostało wsparte przez Powiat Radzyński oraz Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek.

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty