Poznajcie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki

Stypendyści Stypendyści I LO
Opublikowane w Oświata

21 lutego br. najlepsi uczniowie z województwa lubelskiego otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Wśród nich znalazły się osoby ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Radzyński. Uroczystość wręczania dyplomów odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Stypendystką Prezesa Rady Ministrów z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim została Joanna Jesionek, uczennica klasy II E. Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe w roku szkolnym 2021/2022 uzyskało aż trzech uczniów z I LO: Wojciech Kukiełka, Alina KaznadziejJakub Cieślak.

W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Anna Sobieszek - uczennica kl. 4 Technikum Budowlanego, Jakub Dobosz - uczeń kl. 2 II Liceum Ogólnokształcącego, Kacper Kantarowicz - uczeń kl. 4 Technikum Informatycznego.

Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej może poszczycić się Rafałem Bącikiem, Stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Odebrali oni gratulacje i dyplomy z rąk Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Lecha Sprawki – Wojewody Lubelskiego, Roberta Gmitruczuka - Wicewojewody Lubelskiego oraz Posłów Sejmu RP. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu wokalnego „Dywizjon” Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego imienia Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury w Dęblinie.

Stypendyści wraz z Dyrekcją Szkół mieli też zaszczyt spotkać się z Wicewojewodą Lubelskim w Jego gabinecie, gdzie jeszcze raz podzielili się radością z uzyskanych nagród i swoimi planami na przyszłość. Wicewojewoda Robert Gmitruczuk gratulując dotychczasowych osiągnięć życzył naszym Stypendystom kolejnych sukcesów w przyszłości.

Składamy wyrazy wielkiego uznania i gratulujemy osiągniętych wyników!

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty