„Pocałunek wojny” w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę

Maks Skrzeczkowski i Dyrektor ROK Robert Mazurek Maks Skrzeczkowski i Dyrektor ROK Robert Mazurek fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera

Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zaprosili na wystawę fotografii oraz spotkanie z podróżnikiem Maksem Skrzeczkowskim pt. „Pocałunek wojny”. Wydarzenie odbyło się 24 lutego – dokładnie w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę – w Galerii „Oranżeria”. Wpisało się w cykl „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

Na wystawie zaprezentowano zdjęcia wykonane w Charkowie nap rzełomie kwietnia i maja 2022 roku. Stanowiły one tło do opowieści podróżnika o doświadczeniach związanych z pobytem w Ukrainie, wj ednym z batalionów. Mówił też o swoich przeżyciach z Majdanu prezentując film i dodatkowe zdjęcia, które nie znalazły się na wystawie.

Maks Skrzeczkowski to magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii UMCS, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich naU krainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony in agradzany w konkursach fotograficznych (m.in Grand Press Photo 2021) oraz za działania w dziedzinie kultury. Zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia wK azimierzu Dolnym, czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy nat erenie objętym działaniami wojennymi. Tob ez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia. Od 2021 r. dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym.

Fot. Tomasz Młynarczyk

Ostatnio modyfikowany piątek, 03 marzec 2023 10:29

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…