Wyrusz w podróż legendarną Route 66

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia ROK
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 313 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Arturem Owczarskim, który opowie o swojej wyprawie w odległe tereny Stanów Zjednoczonych legendarną Route 66. Będzie to podróż przez historię, sentymentalny mit i konfrontowanie ich z teraźniejszością. Wydarzenie zaplanowano na 27 marca, początek o godz. 18.00 w sali kameralnej ROK (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Route 66 najlepsze lata ma już za sobą, jednak po okresie pewnej zapaści wraca do łask. Rośnie turystyczne zainteresowanie tym szlakiem, a niektóre odcinki są całkiem nieźle odnowione. Jest na nim co oglądać. Jest przy przemierzaniu go duch przygody i poczucia wolności. Jest fascynująca przyroda, zmieniające się krajobrazy i możliwość zetknięcia się z różnorodnymi ludźmi. Jest w końcu możliwość porzucenia na jakiś czas codzienności i zanurzenia się w mieszankę historii i teraźniejszości, popkultury i chwilami zabawnej, ale zarazem w pewien sposób pociągającej tradycji.

– Podczas spotkania w Radzyniu Artur Owczarski zabierze nas w wielodniową trasę legendarną Route 66. Starym, mało nowoczesnym, ale nie odcinającym od świata samochodem. Przemierzymy wspólnie 3 939 km z Chicago w Illinois do Santa Monica w Nowym Meksyku wydłużonych do 5 463 km - należy wszak zobaczyć atrakcyjne miejsca położone w pobliżu sławnego szlaku. Takie jak chociażby Wielki Kanion Kolorado, Park Narodowy Petrified Forest, Monument Valley czy Kanion Antylopy. Wyjść raz na jakiś czas z samochodu i poczuć nie tylko wiatr we włosach „rozpędzonego” do 80 km auta, ale i atmosferę przeróżnych miejsc. Czasami mile zaskakujących, czasami - jak to w podróży bywa - rozczarowujących – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Artur Owczarski podróżuje od ponad dwudziestu lat. Motorowodniak, przedsiębiorca i tata trójki dzieci. Jego ulubione kierunki to Chiny, w których był kilkanaście razy i Stany Zjednoczone. Brał udział w regatach na Karaibach, zwiedzał klasztory buddyjskie w Himalajach i przejechał kilka tysięcy kilometrów szutrowymi drogami w paru afrykańskich krajach. Przemierzył odległe od cywilizacji obszary pustyni Gobi. Szczególnie dużo czasu spędził w Teksasie, na Florydzie i w Kalifornii. Przejechał też słynną Drogę 66 od Chicago do Santa Monica. W wyniku wypraw do USA powstały książki: „Droga 66. Droga Matka. O historii, legendzie, podróży” (2019), „Teksas to stan umysłu” (2020) i „Luizjańskie gumbo” (2022). Teksas jest mu bliski nie tylko ze względu na kulturę, ludzi i czas, który tam spędził ale również ze względu na fakt, że w 2019 roku otrzymał tytuł honorowego mieszkańca miasta Bandery, drugiej najstarszej polskiej osady w USA i jednocześnie miasteczka szczycącego się tytułem światowej stolicy kowbojów.

Na 45. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszają Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia są: firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął ogólnopolski miesięcznik „Poznaj Świat”, portal Kocham Radzyń Podlaski, Telewizja Radzyń, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń oraz Informator Powiatowy. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na http://podroznik-radzyn.pl/podroznicy/168-artur-owczarski.html

Ostatnio modyfikowany czwartek, 16 marzec 2023 11:49

Najczęściej czytane

Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu radzyńskiego

Kwalifikacja wojskowa na terenie po…

29 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Radzyńskiego z dnia 28 lutego 2024 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Ra…

28 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu