Powiat Radzyński z dotacją na przebudowę drogi Borki – Bełcząc

Podpisanie umowy Podpisanie umowy Ewelina Szulc / LUW
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Ośmiokilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 1250L Borki - Tchórzew - Bełcząc zostanie kompleksowo przebudowany.

28 marca br. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinasowania ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę podpisano między Wojewodą Lubelskim Lechem Sprawką, a Starostą Radzyńskim Szczepanem Niebrzegowskim, Wicestarostą Michałem Zającem i Skarbnikiem Justyną Sałaj.

RFRD – czym jest?

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. W Powiecie Radzyńskim w ramach tego funduszu zostanie przebudowany odcinek drogi od Bork do Bełcząca. Całkowita wartość przebudowy to: 25 milionów 187 tysięcy 887 złotych, natomiast dofinansowanie ze środków rządowych opiewa na kwotę: 15 milionów 112 tysięcy 732 złotych. Pozostałe 20% środków zostaną zabezpieczone w budżecie Powiatu Radzyńskiego, natomiast kolejne 20% pokryją gminy: Czemierniki i Borki – proporcjonalnie do długości odcinka na swoim terenie.

Borki – Tchórzew - Bełcząc

Inwestycja obejmuje: poszerzenie jezdni, wykonanie jednostronnego pobocza bitumicznego i chodnika, 7 przejść dla pieszych z oznakowaniem aktywnym, 10 przystanków autobusowych z peronami w tym jeden z zatoką, 3 radarowe mierniki prędkości, zwiększenie nośności konstrukcji.

Czek dla Powiatu Radzyńskiego

Stok – Gąsiory - Główne

Na liście rezerwowej znalazł się odcinek drogi powiatowej o długości 10 kilometrów nr 1206L od dr. krajowej nr 63 Stok - Gąsiory – Główne. Wartość inwestycji to niecałe 22 miliony 500 tysięcy złotych, natomiast wnioskowana dotacja to bez mała 13 milionów 500 tysięcy złotych.

Starosta Radzyński wraz z Zarządem Powiatu Radzyńskiego wyrażają ogromną wdzięczność za wsparcie finansowe w tych jakże ważnych dla naszych samorządów inwestycjach: – Składamy podziękowania na ręce: Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera RP Jacka Sasina wraz z  współpracownikami, Senatora Grzegorza Biereckiego, Posłów: Dariusza Stefaniuka oraz Marcina Duszka, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz Wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Ostatnio modyfikowany środa, 29 marzec 2023 12:17

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa