Temat utworzenia jednostki wojskowej podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu

Głosowanie podczas obrad Głosowanie podczas obrad fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Dzisiaj, 21 kwietnia 2023 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Radzyńskiego, podczas której głównym punktem obrad była inicjatywa utworzenia jednostki wojskowej w Radzyniu Podlaskim.

Uchwała intencyjna została podjęta większością głosów (16 radnych za i 2 wstrzymujących się).

Utworzenie jednostki wojskowej przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu, stworzy nowe miejsca pracy oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Przypominamy, że samorządowcy powiatu radzyńskiego postanowili złożyć wniosek do Ministra Obrony Narodowej o reaktywację jednostki wojskowej w Maryninie. Aktualnie we wszystkich urzędach gmin na terenie powiatu radzyńskiego oraz w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim zbierane są podpisy mieszkańców, którzy popierają tę inicjatywę. Jeśli starania samorządowców zostaną zaakceptowane przez MON, jednostka wojskowa w Radzyniu Podlaskim będzie jednym z elementów krajowej obrony terytorialnej.