"Zawodowy strzał w dziesiątkę" w ZSP

Uczniowie podczas prezentacji kierunków kształcenia Uczniowie podczas prezentacji kierunków kształcenia fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata
Czytaj 1002 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

21 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zawodowy strzał w dziesiątkę”. Była to świetna okazja dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych, by bliżej poznać szkołę, jej program nauczania, kadrę pedagogiczną i uczniów. Wydarzenie przyciągnęło rzeszę osób zainteresowanych edukacją w tej placówce.

Dzień otwarty w ZSP rozpoczął się o godzinie 10:00 rano. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali wiele atrakcji i ciekawych prezentacji, aby pokazać swoje kierunki kształcenia. Na wstępie, Dyrektor ZSP Grażyna Dzida powitała wszystkich gości i przedstawiła krótką prezentację dotyczącą profilu szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej kpt. Dariusz Kielak, reprezentant 23. Lekkiego Batalionu Piechoty por. Piotr Kamiński, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej mjr Ryszard Kowalczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej Beata Żurawska-Polkowska.

- Na co władze Powiatu Radzyńskiego postawiły wiele lat temu odpowiecie sobie patrząc na szkołę, na te wspaniałe warunki, które tu na Was czekają. Macie tu wszystko, co niezbędne do tego, by skutecznie się kształcić i czuć bezpiecznie. Zarząd Powiatu inwestuje bardzo intensywnie w tę placówkę. To jest największa szkoła zawodowa w województwie lubelskim. Jest tu filia wyższej uczelni, a za chwile może być Branżowe Centrum Umiejętności o które się ubiegamy. Będziemy się rozwijali dalej i dla Was budowali boisko wielofunkcyjne, które jest w naszych planach. Te warunki z roku na rok będą coraz lepsze. Życzę Wam dzisiaj wspaniałych wrażeń, dobrego wyboru. Nie szukajcie szkoły daleko, gdy koło Was jest tak wspaniała placówka – powiedział do zgromadzonych uczniów Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Następnie przedstawiciele klas ze wszystkich profili kształcenia zrobili krótką prezentację dla wszystkich zgromadzonych. Nie zabrakło również firm, które współpracują ze szkołą, a także ważnych instytucji publicznych. Następnie uczniowie oprowadzali gości po budynku, prezentując sale lekcyjne, sale komputerowe, pracownie, bibliotekę oraz inne pomieszczenia. Można było dowiedzieć się równie o bogatej ofercie zajęć dodatkowych.

Dzień otwarty był też doskonałą okazją do rozmów z nauczycielami, którzy służyli radą i pomocą dla wszystkich zainteresowanych. Była to również szansa na uzyskanie informacji na temat rekrutacji oraz innych istotnych dla uczniów kwestii.

Najczęściej czytane

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego: Uhonorowanie wybitnych Sportowców i Trenerów

Nagrody Sportowe Starosty Radzyński…

28 Maj 2024 Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

27 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu